
Nederlandse IT-professionals kritisch over cybersecurity bij organisaties

Op het gebied van cybersecurity is er bij organisaties in Nederland nog veel werk aan de winkel. Dat is de verontrustende conclusie van onderzoek van de wereldwijde IT- en zakelijke dienstverlener NTT DATA onder 518 Nederlandse IT-professionals.
De cijfers op een rijtje:
- Bij 23 procent schiet het huidige budget voor cybersecurity tekort.
- Bij 31 procent is er geen protocol aanwezig in het geval van een cyberaanval of datalek.
- Bij 84 procent wordt wel eens gebruik gemaakt van privékanalen, zoals WhatsApp, om zakelijk digitaal te communiceren.
- Bij 24 procent wordt geen gebruik gemaakt van single sign-on en/of multifactorauthenticatie, waardoor hun data niet goed beschermd zijn.
- Bij 27 procent worden back-ups niet in meerdere cloudomgevingen opgeslagen.
Gezien bovenstaande cijfers is een andere uitkomst van het onderzoek niet verwonderlijk: 21 procent van de Nederlandse IT-professionals is teleurgesteld in de manier waarop medewerkers omgaan met cyberveiligheid. De Nederlandse IT-professionals maken zich overigens amper zorgen over hun cybersecurity als gevolg van het thuiswerken. Slechts 15 procent is van mening dat thuiswerken een groot gevaar is voor een inbreuk op hun IT-netwerk.
Om ervoor te zorgen dat cybersecurity bij organisaties wel goed op orde is, moeten volgens 79 procent van de Nederlandse IT-professionals het bedrijfsleven en de overheid samen aan de slag met dit onderwerp. Slechts 7 procent vindt dat alleen het bedrijfsleven hiermee aan de slag moet gaan.
Bron: WINMAG Pro
Wil je op de hoogte blijven? Schrijf je nu in voor
de nieuwsbrief of registreer direct